On olemas viis aktsepteeritavat värvi: must, sinine, punane, fawn (registris võib esineda ka värvinimena cinnamon ) ja kreem või valge .
Kõiki värve on olemas nii lühi- kui pikakarvalisi.

Kreem või valge chow chow võib olla kas tumedam kreemikas või valgema varjundiga, pisut tumedamate kreemide kõrvadega.

Sinine chow chow näeb välja natuke hallikam ja tuhmim kui must. Ilma kõrvaloleva musta kasukaga koerata ja hämaras ruumis peetakse sinist sageli mustaks.

Musta chow chow kasukas võib olla pruunikaid varjundeid (sageli on varjundid kaeluses ja pükstes), eelistatuim on üleni must kasukas.

Fawn´i kohta on palju erinevaid nimetusi: cinnamon, zimt, eestikeeli kasutatakse vahel harva ka väljendit hirvepunane, ent see on väheesinev tõlge. Fawn´e võib olla helepruunist kuni tumeda kakaokarva pruunini, helepruunidel on tavaliselt hästi hele saba ja heledad on ka kintsude tagumised küljed. Sageli on keeruline eristada heledat fawn´i ja heledat punast kasukat. Kõige lihtsam on neil vahet teha väikese kutsikana, mil fawn´idel on nina kasukaga sama värvi, et punastel kutsikatel katab koonu must mask.

Punaseid chow´sid võib olla samuti palju erinevaid värvivarjundeid- helepunasest kuni sügava telliskivipunaseni. Helepunastel on tavaliselt ilusad heledad püksid ning hele saba.

Mõned chow chow värvidest pole nii populaarsed kui teised ning erinevad karvatüübidki on eri aegadel olnud vähem või rohkem populaarsed. Lühikarvaline chow on alati olnud vähempopulaarne, kuna ta pole nii välimuselt nii atraktiivne kui pikakarvaline chow. Tänapäeval on nad küllaltki haruldased, mitte et neid oleks raske aretuses kasutada, vaid nende järele on palju väiksem nõudlus. Eestisse jõudsid esimesed lühikarvalised chow chow ´d 2004. aastal.


Pikakarvaline punane

Pikakarvaline must

Pikakarvaline fawn

Pikakarvaline sinine

Pikakarvaline kreem
Lühikarvaline punane
Lühikarvaline must
Lühikarvaline fawn
Lühikarvaline sinine
Lühikarvaline kreem


NB! Kutsikaostjad:
Olge ettevaatlik, kui teile soovitakse müüa midagi, mis on “haruldane”.

Kui teile väidetakse, et väga haruldane on roosa keelega chow chow, mitmevärvilise või lapilise karvkattega chow chow, siis püütakse teid tõenäoliselt petta. Haruldane tähendab tegelikult seda, et koer on standardist kõrvale kaldunud, aretusse ta ei sobi. Tegemist võib ka olla mingi chow-mixiga (üks vanematest ei ole chow chow).
Chow chow keel peab olema ühtlaselt lillakassinine, sellel ei tohi olla roosasid laike, samuti ei tohi see olla üleni roosa. Tumedad peavad olema ka igemed. Heledamatel koertel (kreem, fawn, ka sinine) võib olla pigmentatsioon heledam, mida tumedam chow, seda tumedama pigmendiga on ka tema keel ja igemed.

Kui teile pakutakse müüa kutsikat, kelle värv on "champagne," "rare silver," "lilac,", “lavender”, "chocolate", “grey” , st shampanja, haruldane hõbe, lilla, shokolaad või hall siis selliseid värve pole tõustandardis ette nähtud ja tõenäoliselt ei ole tegemist chow chow tõugu koertega. Tegemist on kas rahvapärase lihtsustusega, püüdega tõugu veel eksootilisemaks muuta või püütakse teile valetada.

Kui te ostate kutsika välisriigist, paluge kasvatajal endale selgitada, kuidas tõlgitakse nende keelest värvuste nimetusi.