Silmade hooldus
Allergiad
Karvahooldus
Nahahooldus
 
Jalgadest
Toitumine

MIDA NAD SÖÖVAD?

Ajalooliselt on chow chow söönud riisi, soja, kala.
Tänapäeval on paljudele soja mittesobiv, kuna võib tekitada allergiat.

Kes tahab oma koera toita kodutoiduga, võib anda keedetud riisi, keedetud valge lihaga kala, keedetud muna. Piimatoodetest sobivad rasvavabad tooted- maitsestamata jogurt, keefir, kodujuust. Kindlasti tuleks kuulata kasvataja nõuandeid. Kui kutsikate emale mingil põhjusel näiteks kodujuust ei sobi, ei sobi see enamasti ka kutsikale. On koeri, kellele sobib keedetud tatar, aga suuremas koguses (mitu päeva järjest sama toitu süües) võib see põhjustada kõhulahtisust. Samamoodi võib mõjuda keedetud hirss. Kaerahelbed võivad chow karva inetuks muuta.
Aedvilju võib toidule lisada hautatuna ja püreestatuna. Sobivad on porgandid, kõrvits, kabatshokk.

Valmistoitudest sobivad tihtipeale need toidud, mis sisaldavad riisi, näiteks riisi ja lambaga. Kalkuniliha peetakse chowle väga sobivaks, kuna see on kõige rasvavaesem.
Chow chowdele ei sobi rasvarikkad toidud, sest chow chow ei liigu nii palju, et kõike seda rasva ära kasutada. Ka liigne valgusisaldus toidus pole chow´le sobiv. Kindlasti tuleks valmistoidupakkidelt lugeda, millises vahekorras on antud toidus rasvad, valgud ja muu.

Kuivtoitudest tuleks valida vähema proteiini sisaldusega (20-23%) toitude seast. Üleliigne valk ja mitte kõige parema kvaliteediga toit võib pikaajalisel kasutamisel (juhul kui kohe välja ei löö), tekitada põiekive või liiva kuseteedesse. Valige oma lemmikule hoolega toitu, enamasti on parim see, millega toidab või toitis teie koera kasvataja kutsikaid ja ema.

Kui teie koeral on kõht lahti, tal on silmad rähmased või mõni muu vaevus, mõelge, kas te olete talle midagi sellist andnud, mida ta varem pole söönud. Kui vaevused ei kao, konsulteerige kasvatajaga või lõpetage koerale mittesobiva toidu andmine.
Kindlasti ei sobi koera menüüsse shokolaad, küpsised ja muu selline inimestele mõeldud maius. Kui tahate oma koera premeerida, andke parem talle killuke leiba. Pidage meeles, et hoiatused ei ole öeldud ilmaasjata: näiteks väike tahvel shokolaadi võib koerale mõjuda saatuslikult, kui koer kiiresti abi ei saa, võib ta surra.

Kui hakkate koerale uut toitu andma, harjutage teda sellega aegamisi, alustades väikeste kogustega, jälgige, kas koera käitumises või tervises on mingeid muutusi. Kui koeral tekib allergia, sügelus või liigne vee/rähmajooks silmadest, ei ole teie valitud toit sobilik. Kontrollige ka koera nahka, kui tal tekib nahale liigne kõõm, mida varem pole olnud, tuleks samuti uuest toidust loobuda või uues toidu kogust vähendada.

Koertel võib esineda toidutalumatust. Näiteks kutsikad, kes toituvad emapiimast, ei pruugi taluda lehmapiima. Toidutalumatus võib põhjustada gaase, kõhuvalu ja ka kõhulahtisust.