Eesti Chow chow Tõuühing palub nii uutel kutsikaomanikel kui ka ka juba täiskasvanud koerte pidajail jagada infot tõus esinevate probleemide kohta.

* Palun andke teada, kui teie koertel on mingeid haigusi, mille kohta kasvataja või siis ka "kasvataja" ütleb, et see tuleb valest hooldamisest, valest jootmisest või mingist kummalisest teiepoolsest veast, mida te tegelikult ei ole teinud.

* Samuti palub Tõuühing anda teada, kui kutsikaid/koeri on peetud mitte-elamisväärsetes tingimustes:
pimedas, külmas või räpases ruumis, halvas toitumuses või kui teie poolt nähtud kutsikatel on kas parasiidid või nahahaigused. Ääretult taunimisväärseks tuleb pidada ka koerte löömist või peksmist.

* Ostetud kutsikas peab olema nõuetekohaselt vaktsineeritud ja kiibistatud. Kui ostetud kutsikal puudub vaktsiin, märgistus või koguni tõutunnistus, palume samuti infot jagada.Muudame koos meie koerte elu paremaks.

Info võib saata e-mailile:
maie/at/koertekoda.net
Palun lisage juurde märge, kui te ei soovi, et teilt saadavat infot kasutataks avalikult.Silmade hooldus
Allergiad
Karvahooldus
Nahahooldus
Jalgadest
Toitumine

ALLERGIA on organismi ülitundlikkusreaktsioon kehavõõrastele ainetele. Enamasti on nendeks valgud. Allergia võib tekkida sissesöödud, -hingatud või läbi naha sissetunginud ainete suhtes.
Allergilise nahahaiguse põhitunnus on kihelus. Kiheluse tõttu koer sügab, lakub, närib ja hõõrub ärritunud piirkonda.

Chow chow´del võib esineda mitmeid nahahaigusi ja allergiaid. Need võivad olla väga erinevad, küllaltki tavaline on näiteks allergia kirbuhammustuse vastu. Vaatamata sellele, et koer on saanud kirburohtu, jõuab kirp teda ikkagi hammustada, enne kui koera organismist oma surmava doosi kätte saab. Kui allergilist koera on kirp hammustanud, hakkab koer enamasti ennast hammustuse koha pealt kratsima ja võib koguni karva maha kraapida. Tugeva allergilise reaktsiooni võib põhjustada ka üksainus kirbuhammustus, lisaks võivad hakata sügelema ka vanad, juba paranema hakanud hammustuskohad.
Koerad võivad olla allergilised ka teatud kirburohtudele. Küsi oma kasvatajalt, milliseid kirburohtusid tema kasutab, kas kutsikate emal on talumatust mõne kindla rohu suhtes.

Mõned chow´d võivad olla allergilised ka näiteks kasside kõõmale ja õietolmule. Samamoodi nagu inimesedki, kannatavad koerad väga siis, kui on neile allergiat põhjustava taime õitsemise kõrghooaeg. Kuid nad näitavad seda teisiti välja kui meie (inimestel tekib õietolmuallergiast nohu või lihtsalt sügelus ninas)- nad hakkavad ennast sügama ja püüavad ennast hammustades sügelusest vabaneda.

Allergiat võivad tekitada erinevad kemikaalid, mida kodus kasutatakse, pesupulbrid, nõudepesuvahendid jms.
Ettevaatlik tuleks olla ka lõhnaküünaldega. Kui märkate, et teie koeral hakkavad silmad vett jooksma peale seda, kui te olete kodus lõhnaküünlaid kasutanud, tuleks küünaldest loobuda.