Silmade hooldus
Allergiad
Karvahooldus
Nahahooldus
 
Jalgadest
Toitumine

Karvahooldusest, karvastikust rääkides tuleb kõigepealt tähelepanu pöörata toitumisele. Õige toit on hea ja ilusa karva alustala, sealt edasi võib rääkida pärilikkusest.

Chow-kutsikat tuleb juba väikesest peale harjutada kammimisega. Hea oleks, kui te teete seda kutsikakarva puhul isegi iga päev.
Kutsikakarv on pehme ja pulstuv, mis vajab rohkem hoolt kui täiskasvanud chow karv. Kammides oma koera saavutate te hea kontakti ka loomaga, ta õpib seda protseduuri nautima.

Kuna chow´del on pehme villane aluskarv ja pikk karmim pealiskarv, tuleks kammida erilise hoolega, mitte ainult karva pealmist kihti siludes. Karva peab sügavuti põhjani kammima sentimeetri haaval, siis saab nahk hingata. Karv on korralikult kammitud, kui kamm käib kergelt läbi kogu karva, kuhugi takerdumata. Tähelepanu tuleks pöörata ka kõhualuse karva kammimisele, eriti koertel, kes viibivad palju õues- neil tekib kõhu alla kergesti villapusasid.

Kammides vaadake hoolega ka koera nahka, ega tal ei ole tekkinud kõõma, ega tal pole kirpe või muid soovimatuid satikaid.


Kammima peab rahulikult ning endale selleks tööks aega võtma. Muutudes ise kärsituks ning närviliseks muutub selliseks ka chow. Omades pikka meelt ja kannatlikkust saate endale peagi sellise chow, kes kammi nähes ise kohale tatsab ja pikali heidab, oodates mõnusat äraolemist.
Kui chow hakkab karva vahetama täiskasvanu kasuka vastu, soovitatakse teda ka tihedamalt pesta, sest siis saab nahk puhtaks ja hoogustab uue karva kasv. Samuti võiks anda karvavahetuse ajal karvavitamiine või õlisid. Ka see kiirendab seda mitte just eriti mõnusat aega.

Kui teie koera karv lõhnab, siis võib tegu olla nahahaigusega või allergiaga. Chow chow`l pole iseloomulikku koeralõhna, seda kinnitavad kõik omanikud, kes peavad lemmikut korteris. Väidetavalt ei ole chow karv nii valgurikas kui enamikul koertest, sellest tingituna nad ei "haisegi".

Täiskasvanud chow karva soovitatakse kammida kuni kaks korda nädalas. Kuid see pole kindel reegel, sest on loomi kelle kasukas e. karvastruktuur on tugevam ning nad püsivad ka kauem kammimata kaunid. Eelkõige on kammimine täiskasvanud koerale hea nahamasaazh. Nahk saab hingata, samuti saab koer hea välimuse. Teil endal on ilus koera vaadata ning võõrad imetlevad teda.Koeral, kelle karv on kauaks kammimata jäetud, võib tekkida sügelus, ta püüab seda ise näkitsemise ja kratsimisega leevendada. Tulemuseks võib olla näritud kasukas ja suure lakkumise ja näksimise korral ka halvemal juhul kole nahapõletik.

Chow chow`d soovitaks pesta shampooniga ja siis eraldi ka balsamiga. Sobivad kliinikutes müüdavad Specicare tooted. Näitusel käivaid koeri pestakse tihtipeale hoopis kallimate spetsiaalsete sarja toodetega nagu Bio Groom, All System, Iv San Bernard jt.

Pikakarvalise koera kammimisel õigustavad end rohkem pikkade piidega kammid, lühikarvaliste kasuka hoolduseks sobib pigem lühema piiga kamm või koguni kraas. Kodus võiks olemas olla mitu erinevat kammi- kergeks kasukahoolduseks kraas, sügavuti kammimiseks ja karvavahetuse ajaks pikema piiga kamm.

Kraas sobib näitusesoengu viimistlemiseks ja kutsikavilla korrashoidmiseks, korralikuks kammimiseks tuleks võtta ikkagi kammid.
Samuti sobib kraas lühikarvalise koera kammimiseks.

Hõre suure hambaga kamm, mis sobib nii kutsika kui täiskasvanud koera kasuka korrashoiuks. Kõige parem on mitme erineva kammiga vaheldumisi kammida.


Tihe, erineva tiheduse ja pikkusega piidega kamm, sobib hästi karva vahetava koera kammimiseks. On ka selliseid kamme, millel osad piid ringi käivad- nendega on hea karvavahetuse ajal paksu lahtist aluskarva kätte saada.